Dwugodzinny lot samolotem we wczesnej ciąży

Witam jestem w ciazy i planuje podróż samolotem w 11 tyg czy moge spokojnie lecieć czy raczej powinnam sobie to odpuścić chce jechac tylko na weekend do Paryża podróż 2 godz bedzie trwać bede lecieć z 1,5 rocznym dzieckiem.

Lek. Marta Gryszkiewicz

Teoretycznie odradza się kobietom w ciąży loty samolotem. Jednak jest Pani w końcówce pierwszego trymestru, który jest najbardziej niebezpieczny i w którym ryzyko poronienia jest duże. Jeśli ciąża przebiega prawidłowo bez powikłań, nie powinno się nic stać. Najlepiej w tej sprawie skonsultować się ze swoim ginekologiem prowadzącym ciążę. Ostateczna decyzja, należy jednak do Pani. Linie lotnicze nie wyrażają zgody na wpuszczenie na pokład ciężarnych w zaawansowanej ciąży w końcówce 3-go trymestru.