Dylematy po 5. latach związku

Witam.Mam 19 lat .Jestem z chłopakiem 5 lat i sama nie wiem czy go kocham .Gdy jest miły wtedy uważam ze go kocham natomiast gdy sie pokócimy nawet o błachą rzecz za raz bym chciała z nim zerwać.Jest strasznie o mnie zazdrosny kłoci się ze mna nawet jesli spojrze na jakiegos chłopaka.On chciałby mi sie oświadczycc ale ja nie wiem czy tego chce.Jak chciałam go zostawić to pociął sobie ręce i jeździł po pijaku samochodem nie wiem czy on sie zmieni.Może jestem z nim z przyzwyczajenia a nie miłości?

Dzień Dobry,
Ten scenariusz trąci toksyczna relacją. Proszę udać się do psychologa i przyjrzeć się waszej relacji za nim będzie jeszcze trudniej. Serdecznie pozdrawiam, Dorota Szykulska-Paprocka

Witam, jeżeli chciała Pani zerwać z chłopakiem, a on wtedy pociął sobie ręce i jeździł po pijaku samochodem, to to jest szantaż. Dlatego trudno się Pani uwolnić, ale mimo wszystko warto to zrobić i zerwać. Gdyby wówczas chłopak ponownie nastawał na swoje życie, to proszę wezwać pogotowie. Być może Pani chłopak potrzebuje pomocy, ale Pani nie powinna być jego zakładniczką. Pozdrawiam

Witam, kiedy ma się 19 lat to bardzo trudno podejmować decyzje dotyczące całego życia jak np tę o małżeństwie, tym bardziej kiedy pojawiają się poważne wątpliwości dotyczące swoich uczuć do chłopaka i jego zachowania.Radzę nie śpieszyć się z zamążpójściem, dać sobie czas na przyglądanie się jak rozwija się Wasz związek i czy wątpliwości narastają czy też nie. Związku, w którym pojawia się zbyt wiele problemow nie warto kontynuować , jest Pani jeszcze bardzo młoda warto dać sobie szansę na poznanie innych ludzi.Pozdrawiam