Dyskopatia a nawracająca bolesność

Potrzebuje pomocy. Mąż ma stwierdzoną dyskopatię L4-L5. Odbył rehabilitacje i pomogło ból całkowicie zniknął, lecz znowu się pojawił. Mąz nie umie leżeć, przekręcić się na bok, nie może spać, rano nie umie wstać z łóżka, strasznie cierpi. Przyjmuje nalgesin, neurovit, smaruje go olfen i przykładam woreczek żelowy ale dużo to nie pomaga. Dodatkowo podejrzewam że ma to związek z piętą, bo gdy plecy nie bolały bolała pięta, a teraz pięta nie boli, ale plecy strasznie rwą nie wiem, jak mu pomóc.

Przydaloby sie badanie rezonansem magnetycznym. Na tej podstawie i na podstawie objawow klinicznych bedzie mozna zdecydowac o skutecznym leczeniu. To niekoniecznie musi byc leczenie operacyjne. Moze sie okazac, ze mozna zastosowac blokade. Ale badanie rezonansem bedzie rozstrzygajace.
Zapraszam w lutym do mnie do poradni w Otwocku.

Witam, ból kręgosłupa ma to do siebie, że gdy pacjent odczuwa dolegliwości, wówczas szuka pozycji w której się ,,leczy''. Pacjent bardziej zwraca uwagę na prawidłową pozycję swojego ciała. Połączenie rehabilitacji przynosi zadowalające efekty. Często,gdy poczujemy się lepiej, nie przykładamy już tak dużej uwagi do ergonomii swojego ciała jak wcześniej. Poziom gdzie występuje dyskopatia, będzie zawsze bardziej narażony na przeciążenia, dlatego następują nawroty dolegliwości.