Dyskretnie szersze kielichy nerki prawej w wyniku USG

Dzień dobry! W ubiegłym tygodniu byłam na badaniu usg jamy brzusznej i w wyniku pisze: nerki w położeniu i wielkości prawidłowej, bez cech zastoju w układach kielichowo-miedniczkowych. Dyskretnie szersze są kielichy nerki prawej. Co to oznacza? Dodam, że przeważnie piję mało wody. Czy to może przyczyna? Zgóry bardzo dziękuję za odpowiedź.

Małgorzata Panek

Poszerzenie kielichów wynikać może z zastoju moczu związanego np z obecnością kamienia.
Proszę udać się z wynikiem badania do lekarza prowadzącego.
Pozdrawiam