Dysleksja objawiajaca się w szkole średniej

Czy możliwa jest dysleksja nie wykryta w latach młodości a objawiająca sie w liceum. Czy cokolwiek dys

Dysleksja jest zaburzeniem związanym z mikrouszkodzeniami w obszarze mózgu. Jeśli wcześniej nie było żadnych sygnałów, ani trudności, a obecnie w życiu nastolatka nic się diametralnie, stresująco nie zmieniło mogłoby to oznaczać bardziej niechęć lub że wcześniej nie zwracano uwagi na trudności dziecka np przez niski poziom szkoły.
Jeśli ma Pani wątpliwości warto skorzystać z pomocy Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej. Tam także można wykonać testy diagnostyczne w stronę dysleksji, dyskalkulii itp.

Rzeczywiście dysleksja najczęściej diagnozowana jest w młodszym wieku szkolnym, jednak jeżeli ma Pani wątpliwości, jak najbardziej i później można je rozwiać poddając się badaniom diagnostycznym w poradni psychologiczno- pedagogicznej. Zdarzają się przecież wyjątki. Pozdrawiam