Frakcja wyrzutowa serca na poziomie 60%

Czy frakcja wyrzutowa serca na poziomie 60% jest odpowiednia, czy już na granicy? Jakie czynniki wpływają na rozmiar EF? Czy osoba o bardzo niskiej aktywności fizycznej może poprzez ćwiczenia zwiększyć wydolność serca do poziomu 65-70%?

EF 60% to norma, nie ma co więc walczyć o jej zwiększenie. Co nie zmienia faktu, iż osobie z niską aktywnością fizyczną regularne ćwiczenia na pewno nie zaszkodzą