Gojenie się ran po kolczyku w brwi

Witam. Rok temu zrobiłam sobie kolczyka w brwi, jednakże przekłucie nie chciało się zagoić i ciągle ropiało, więc miesiąc temu wyciągnęłam kolczyk. Okazało się, że kolczyk był za ciasny i pozostawił dwa czerwone odgniecenia w miejscu kuleczek z kolczyka. Czy takie odgniecenia zaliczają się do blizny? Czy maść na blizny pomoże? Jeżeli nie to czym to smarować, albo jakiego preparatu użyć, żeby się szybko zagoiło? Proszę o fachową odpowiedź :)

Witam. Opisane zmiany można zaliczyć do blizn. Polecam dostępne w aptekach preparaty z kolagenem wspomagające proces naturalnego gojenia się ran.