Gronkowiec - jak go skutecznie wyleczyć, by nie uszkodzić płodu?

Witam!
Mam problem z gronkowcem (MSSA), który skupił mi się w ranie pooperacyjnej. Cały czas wycieka ropa połączona z żółtawym kolorem. Dodatkowo jestem w 18 tygodniu ciąży. Ginekolog odradza mi zastosowanie antybiotyków.
Czy te leki to jedyna możliwość wyleczenie tej rany? Czy nie leczony gronkowiec doprowadza do poważniejszych chorób?
Proszę o pomoc.

Dzień dobry!
Antybiotyki z grupy penicilin nie są przeciwwskazane w ciąży. A co to za rana? Może wystarczy zastosowanie miejscowe maści z antybiotykiem lub jej miejscowe płukanie antybiotykiem i sączek do rany.
Z poważaniem