Grudki na twarzy po mezoterapii igłowej na twarz

Witam 3 dni temu mialam robiona mezoterapie iglowa na twarz. Na drugi dzien po zabiegu wyszlo mi pare malych pryszczykow. Dzisiaj jest dzien 4 po zabiegu a ja nadal mam grudnki na twarzy przypominajace tradzik. Czy to normalne? czy moge uzyc masc przeciwtradzikowa na te chrostki?? czy to zniknie??

Lek. Anna Aseńko Chirurgia

Witam,

po zabiegu mezoterapii igłowej przez pewien czas mogą utrzymywać się niewielkie grudki. Jeśli natomiast są to zmiany o charakterze zapalnym być może doszło do niewielkiej infekcji w miejscu wkłucia lub jest Pani w końcowej części cyklu co częściej wiąże się z tego typu problemami. Jeśli są to zmiany niepokojące Panią proponuję kontakt z lekarzem który wykonywał zabieg, a na pewno zaleci stosowne leczenie w zależności od charakteru tych krostek.

Pozdrawiam,

Anna Aseńko

Witam serdecznie. Pojawiające się po mezoterapii igłowej grudki najczęściej dosyć szybko znikają ( od pół godziny do 2 dni ). Jeżeli jest Pani zaniepokojona należy skontaktować się z lekarzem medycyny estetycznej, który wykonywał zabieg i omówić z nim problem grudek.
pozdrawiam
MO

Zazwyczaj grudki po zabiegu mezoterapii wchłaniają się w ciągu kilku godzin, u osób wyjątkowo wrażliwych 2-3 dni (proces zależy od użytego preparatu, kondycji skóry, indywidualnych predyspozycji pacjentki). Jeśli jest Pani zaniepokojona, proponuję udać się na wizytę kontrolną do lekarza, który wykonał zabieg.