Guzek w okolicy wejścia do pochwy

Od 2 miesięcy w okolicy wejścia do pochwy wyczuwam mały, max 0,5cm 'guzek', jest on jakby płaski na powierzchni, w kolorze tej śluzówki, która go otacza, twardawy, ale nie bardzo twardy. Co to może być? Słyszałam o badaniu 'wulwoskopia', ale nie mogę nigdzie znaleźć ośrodka, który by je wykonywał. Proszę o pomoc.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Opisywany guzek może być tzw. torbielą Bartolinioma. Nie jest to zmiana złośliwa jednakże wymaga interwencji lekarskiej. Warto zgłosić się do ginekologa.