Hypodensyjna zmiana guzowata w wyniku tomografii komputerowej

We wnęce płuca lewego w sąsiedztwie łuku aorty i tuż powyżej tętnicy płucnej (i w okienku aortalno- płucnym) uwidoczniono hypodensyjną zmianę guzowatą o wymiarach 4,3x 3,4 na skanach osiowych.Opisywana zmiana nie wzmacnia się po kontraście,znajduje się około 3 cm od ostrogi tchawicy.Proszę o ocenę mojego wyniku badania TK
ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Z takim wynikiem na pewno należy skonsultować się ze swoim lekarzem. Wynik badania TK klatki piersiowej sugeruje zmianę rozrostową (nowotworową we wnęce płuca). Prawdopodobnie lekarz może zadecydować o operacyjnym usunięciu zmiany guzowatej, oczywiście z następowym badaniem histopatologicznym.