Ile powinnam ważyć przy moim wzroście?

Witam mam 14 lat. Dzisiaj byłam na bilansie. Ważę 54 kg a mierzę 164 cm. Jaka jest dla mnie prawidłowa waga ciała? Nigdy wcześniej się nie odchudzałam.

Witam,

W chwili obecnej Twoje BMI wynosi 20.14. Na siatce centylowej jest to równoznaczne z obszarem między 50 a 75 centylem i odpowiada wartości prawidłowej.

Nie ma więc powodów do niepokoju, proporcja Twojej masy ciała do wieku, wzrostu i płci jest w porządku.

Zdecydowanie nie powinnaś podejmować prób odchudzania.
Zapoznaj się z Piramidą Zdrowego Żywienia:

http://www.izz.waw.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=7&Ite... dzieci.

Pozdrawiam

PS Wszystkie decyzje konsultuj z rodzicami.