Interpretacja wyników ROMA i markerów nowotworowych

Interpretacja wyników ROMA (31 lat) dwójka dzieci urodzona siłami natury. Wskazanie do wykonania badania po wykryciu torbiela (wg opinii lekarza najprawdopodobniej krwotocznego) 6cm/6cm, otrzymane wyniki; HE4- 49,0 CA-125- 17,7 wartość prawdopodobieństwa przed menopauzą 7,19 po 12,56. Bardzo proszę o interpretację- czy powinnam się martwić ? Ból czasami jest nie do zniesienia... :( Z góry bardzo dziękuje za wszelkie informacje

Szanowna Panie, wykrycie u Pani torbieli i wykonanie powyższych badań ma za zadanie ustalenie dalszego postępowania. Lekarz przedstawi Pani możliwości a Pani dokona wyboru i zaakceptuje możliwe leczenie. Nie należy nastawiać się na strach a raczej na powodzenie działania. Proszę nie odwlekać wizyty u lekarza.