Jak długo można zarażać rzeżączką?

Witam, jeśli miałam rzeżączke i wyleczyłam ja antybiotykiem, to jestem nosicielem i nadal będę w przyszłości zaraz partnerów? Proszę o odpowiedz

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

jeżeli choroba rzeżączki została w pełni wyleczona antybiotykiem, to zasadniczo nie powinna być już Pani nosicielem i nie ma szans na zarażenie partnerów podczas przyszłych kontaktów seksualnych.

Aby zminimalizować ryzyko zakażenia rzeżączką lub innymi chorobami przenoszonymi drogą płciową w przyszłości, zaleca się stosowanie zasad bezpiecznego seksu, takich jak używanie prezerwatyw podczas każdego stosunku i regularne wykonywanie badań diagnostycznych w celu wczesnego wykrycia i leczenia infekcji.

Więcej o tej chorobie zakaźnej można przeczytać w naszym artykule, do którego odsyłam w linku poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/rzezaczka

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.