Czy mogło dojść do zakażenia rzeżączką u 32-latka?

Po niezabezpieczonym stosunku oralnym z parą damsko-męską zacząłem odczuwać dyskomfort w gardle. Po kilku dniach zauważyłem powiększone a potem zaropiałe migdałki. Nie miałem gorączki ami innych objawów poza lekkim osłabieniem. 4 dni po stosunku zrobiłem posiew z gardła w kierunku rzeżączki- wyszedł ujemny. Po 8 dniach zrobiłem test pcr z gardła również w kierunku rzeżączki- również negatywny. Po wizycie u internisty stwierdzono angine - potwierdzoną szybkim testem. Dostałem Ospen na 10 dni po 3 tabletki - niestety nie było żadnej poprawy. Czy jest szansa, że pomimo negatywnych wyników jednak mam w gardle zakażenie rzeżączką?
MĘŻCZYZNA, 32 LAT 4 miesiące temu

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

w przypadku, gdy test na rzeżączkę wykonany po 8 dniach od ryzykownego kontaktu wyszedł negatywny, najprawdopodobniej nie doszło do zakażenia, jednak zawsze warto dla własnego spokoju powtórzyć oznaczenie po 14 dniach.

Wykonane przez lekarza badania wskazują na obecność anginy, co potwierdzałoby się z przedstawionymi objawami - dyskomfort w gardle, zaropiałe migdałki.

W sytuacji, jeśli przeszedł Pan już 10 - dniowe leczenie i nie zauważono poprawy, warto ponownie zwrócić się do specjalisty, który spróbuje innego leczenia i być może dobierze nowy antybiotyk, skuteczny w Pana przypadku.

Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/rzezaczka-przenosi-sie-przez-pocalunek https://portal.abczdrowie.pl/czy-rzezaczka-stanie-sie-choroba-nieuleczalna https://portal.abczdrowie.pl/rzezaczka

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.