Jak długo trwa gojenie po usunięciu zęba nadliczbowego?

Proszę o informację jak długo może trwać proces gojenia po usunięciu zęba nadliczbowego jedynki - mesiodens? Ząb był usuwany przez podniebienie, był zrośnięty z kością,zabieg trwał ok godziny. Szwy zostały zdjęte po 7 dniach. Jak długo może trwać gojenie kości w tym miejscu oraz dziąsła po szwach? Jak długo może utrzymywać się tkliwość zębów sąsiadujących?

Kość rośnie około 1mm miesięcznie więc w zależności od wielkości zęba całkowite gojenie może potrwać kilka tygodni. Dziąsło goi się zdecydowanie szybciej. Jeżeli cokolwiek niepokoi po zabiegu warto udać się na kontrole do lekarza wykonującego zabieg.