Jak długo trwa hospitalizacja po poronieniu?

Czy jeżeli kobieta poroni w 4-5 miesiącu ciąży i zgłosi się do szpitala, czy konieczne będzie zostanie w szpitalu? Jeżeli tak, na jak długi okres czasu?
Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie!
W przypadku poronienia po 8 tygodniu ciąży płód jest samodzielny i zwykle wydalany jest jako pierwszy, przed łożyskiem, które pozostaje w macicy nieco dłużej. W praktyce bardzo rzadko dochodzi do całkowitego wydalenia łożyska, dlatego niezbędne jest wykonanie zabiegu łyżeczkowania.
Z tego też względu hospitalizacja pacjentki jest obowiązkowa, zabiegu nie wykonuje się ambulatoryjnie. Czas hospitalizacji uzależniony jest od stanu pacjentki i ewentualnego wystąpienia powikłań.
Pozdrawiam