Zapytaj lekarza

1 , 0 2 2 , 3 0 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak interpretować wynik badania gruczołu krokowego i czy oznacza on raka?

Witam, Mam pytanie odnośnie wyniku mojego taty. 1,2 Pięć bioptatów z gruczołu krokowego o długościach 0,1 - 1,0 cm bez nacieków nowotworowych. Ogniskowo stwierdza się cechy zaniku utkania gruczołowego. Co to oznacza.. Proszę o odpowiedź... aż mnie skręca z nerwów czy aby to nie rak?
MĘŻCZYZNA, 67 LAT 11 miesięcy temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Lek. Paweł Szadkowski
87 poziom zaufania

Na podstawie podanego opisu nie ma cech nowotworu. Ale do całkowitej oceny potrzebne są wszystkie wyniki badań oraz znajomość objawów, które u taty występują. Najlepiej udać się do lekarza, który kierował na biopsję.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy