Jak interpretować wynik RTG płuc i czy może to oznaczać stan zapalny?

proszę o interpretację rtg Pola płucne bez zmian ogniskowych, rysunek dolnych płatów płuc nieco wzmożony. Sylwetka serca odpowiednia do wieku, przepona wolna. Czy to może świadczyć o zapaleniu płuc?

Lek. Tomasz Budlewski

bardziej o stanie zapalnym oskrzeli by c może przewlekłym , konieczna ocena zdj opis nie jest jednoznaczny. proszę zgłosić się do lekarza zlecajacego powyższe badanie