Co oznacza opis RTG płuc u 49-latka?

Witam czy ktoś mógłby zinterpretować te diagnozę RTG płuc? Delikatnie przewlekle zapalnie wzmożony odoskrzelowy rysunek zrębowy w partiach przywnękowych środkowo-dolnych płuc. Obwodowo- w polu środkowym płuca lewego słabo wysycone zacienienie ok 6mm, raczej o charakterze zapalnym. Sylwetka serca i cień naczyń głównych w normie. Przepona gładka w obrysach. Kąty pż wolne.

Może świadczyć o przewlekłym zapaleniu oskrzeli (astma, POChP, przewlekła ekspozycja na czynniki drażniące). Zacienienie wymaga powtórzenia badania za jakiś czas. Poza tym brak istotnych odchyleń.