Jak interpretować wynik TK kręgosłupa szyjnego?
Witam, miałam robione TK kręgosłupa szyjnego i chciałabym się dowiedzieć jak mam interpretować wynik badania. Badanie 1-fazowe spiralne kręgosłupa szyjnego w warstwach 3,0mm, rekonstrucje wtórne 1,5mm. Rekonstrukcje MPR. Spłycenie fizjologicznej lordozy. Ponad tylnym łukiem atlasu foramen arcuale. Odchylenie w lewo osi kręgosłupa szyjnego. Utkanie kostne kręgów szyjnym bez zmian ogniskowych. Wysokość trzonów i krążków m-k w normie.

KOBIETA, 35 LAT ponad rok temu
Lek. Tomasz Budlewski
79 poziom zaufania
A jakie objawy? Proponuje udac się do lekarza zlecajacego powyzsze objawy . Po łącznej analizie bezpośredniego badania lekarskiego i powyższego wyniku będzie można coś więcej powiedzieć