Jak interpretować wyniki badań dotyczących porfirii?

Witam, mam pytanie, 3 tygodnie temu byłem na oddziale nefrologicznym, zostało zlecone badania dot. porfili. Wyniki: 1. porfolibilogen wynik 2,8 - piszę, że norma max to 1,7 2. ALA (kwasdeltaaminolewulinowy) wynik 2.3 Proszę o informację jak interpretować wyniki, czy sa dobre czy złe oraz co powinno nastąpić dalej jeżeli wyniki są złe.

Do postawienia rozpoznania konieczny jest rzetelnie zebrany wywiad, znajomość stanu klinicznego pacjenta oraz wyników pozostałych badań dodatkowych. Wartość porfobilinogenu przekracza normę, proponuję wizytę u specjalisty gastrologa celem pogłębienia diagnostyki. Pozdrawiam.