Jak leczyć ropną wydzielinę pod mostem?

Dzien dobry, Jakis czas temu lekarz zalozyl mi most po lewej stronie miedzy trojka a szostka (most trzypunktowy). Niestety wiele razy skarzylam sie na brzydki zapach a lekarz zawsze odsylal mnie mowiac ze on tam nic nie widzi. Czyszcze zeby codziennie dwa razy, plucze plynem 3razy do tego mam trzy rodzaje nici dentystycznych. Normalne, do mostow i szczoteczki. U dentysty bylam juz 3razy i jest mi glupio isc tam trzeci raz gdyz stanowczo ostatnio wyrazil swoje zdanie... Dzis ten problem jest duzo bardziej powazniejszy gdyz jestem w 7tygodniu ciazy a rano zbiera mi sie z tego zeba brzydka ropa koloru brazowego. Chce mi sie plakac i nie wiem juz co mam robic skoro na zdjeciu nic nie widac a ja boje sie ze zab gnije i zatruwam tym dziecko!!! Prosze o pomoc!

Dobry wieczór,
czy dolegliwości dotyczą tylko tej okolicy? Czy dziąsła w innych miejscach są obrzęknięte, bolesne? Czy ropa wydobywa się z okolicy bardziej przy konkretnym zębie?
Czy na zdjęciu (zrozumiałam, że było wykonywane zdjęcie rentgenowskie) były jakieś zmiany?

Bez bezpośredniego badania ciężko jest zdiagnozować co się może u Pani dziać. Może warto skonsultować sytuację z innym lekarzem?

Jeśli chodzi o higienę wokół mostu, warto stosować specjalne nici do oczyszczenia pod mostem (nici SuperFloss). Dodatkowo płukać jamę ustną antyseptykami, na przykład z chlorheksydyną (ale proszę stosować nie dłużej niż 2 tygodnie).

Pozdrawiam