Jak leczyć stan zapalny po usunięciu guza powłok brzusznych?

Witam miesiąc temu miałam laparotomie wycięcie guza powłok brzusznych wielkość pięści męskiej wynik histo.endometrioza z tym że zrobiłam usg bo mam dość spore wybrzuszenie wyszły 2 krwiaki i strasznie twarde jeden wielkość 8cmx5cmx6cm miejsce lekko zaczerwienione i ocieplone jak by stan zapalny dostałam antybiotyki na 10 dni jakie jest postępowanie po antybiotyku? Bendzie drenaż?

Lek. Michał Lenard

Jeżeli krwiaki nie ulegną resorpcji, czyli wchłonięciu, to konieczne będzie ich opróżnienie przez drenaż. Ostateczną decyzję podejmie lekarz po zbadaniu Pani i ew. wykonaniu kontrolnego USG. Pozdrawiam!