Jak mam interpretować swój opis badania MR?
Proszę o interpretację badania MR Na poziomie C5/C6 niewielkie, dyskretne, tylne uwypuklenie krążka międzykręgowego nieznacznie równomiernie modeluje worek oponowy lokalnie spłycając przedrdzeniową rezerwę płynową rdzenia. Dziękuję, pozdrawiam.

KOBIETA, 40 LAT ponad rok temu
Lek. Klaudia Kuśmierczuk
78 poziom zaufania
Doszło do uwypuklenia krążka międzykręgowego, który delikatnie uciska na worek oponowy, co może być przyczyną dolegliwości bólowych. Jednak interpretacja wyniku zależy od stanu klinicznego pacjenta, dlatego konieczne jest aby zgłosiła się Pani do lekarza prowadzącego w celu postawienia prawidłowej diagnozy.