Jak mam przestać się masturbować?

Jak przestać się masturbować i oglądać treści porno? Chciałabym bardzo z tym skończyć bo się tego wstydze , zarówno masturbacji jak i tekstów i filmików oglądanych podczas niej . To jest tak że nagle nachodzi mnie myśl o tej rzeczy i muszę to zrobić bo inaczej nie przestane o tym myśleć. Robię to mniej więcej 13-15 razy w miesiącu. Czy to normalne u 18 latki czy to już uzależnienie?

Dzień dobry

Proszę w pierwszej kolejności proszę rozważyć zaprzestanie oglądania pornografii, która wpływa na postrzeganie sfery seksualnej. Jeżeli będzie miała Pani z tym problem sugeruję konsultację psychoterapeutyczną.

Z poważaniem

Dariusz Szukalski