Jak nie sprawiać bólu zbyt dużym penisem?

Witam, Mam 24 lata, jestem w związku z dziewczyną parę miesięcy. Od niedawna zaczęliśmy współżyć. Po paru stosunkach Ona przyznała mi się, że podczas seksu czuje ból - nie zawsze, ale często. Stwierdziła też, że z wcześniejszym partnerem nie miała czegoś takiego, ale on miał mniejszego i wydaje Jej się, że to jest przyczyna... Ona ma 22 lata, jest szczupła i ma ok 172 cm wzrostu. Czy jest jakaś metoda na udany seks? Znalazłem jedna pozycję - na łyżeczkę, lecz to też nie zawsze skutkuje. Proszę o pomoc.
24 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!
Przyczyn bólu podczas stosunku u kobiet jest wiele. Najczęściej są to stany zapalne narządów płciowych oraz zmiany organiczne, jednakże w opisanej sytuacji może mieć to także związek z wielkością prącia partnera.
Podczas stosunku decydujące znaczenie ma stan nawilżenia i rozciągliwości pochwy partnerki. Fizjologiczne pochwa jest przystosowana nie tylko do stosunku, ale także do przejścia dziecka podczas porodu, w związku z tym powinno dojść do odpowiedniego dopasowania pochwy do penetrującego prącia.
Proponuję na początku wykluczyć podłoże zapalne u partnerki, a przed każdym stosunkiem zwracać szczególną uwagę na odpowiednią grę wstępną, która pozwoli właściwie przygotować pochwę partnerki. Dopuszczalne jest także stosowanie dodatkowego lubrykantu.

Redakcja abcZdrowie.pl