Zapytaj lekarza

1 , 0 1 6 , 7 9 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak pokonać wypalanie zawodowe?

Witam. Mam 36 lat, dwie piekne corki i zone. Od pewnego czasu mam problem ze znurzeniem psychicznym, motywacja do pracy i wrecz niechecia. Jestem nauczycielem i trenerem. Zawod trenera przynosil mi wczesniej ogromna satyswakcje i dazenie do wyznaczonych celow. Teraz jednak jest dla mnie uporczywym obowiazkiem, ktory bardziej ma dac mi gratyfikacje finansowe, czuje brak wiary we wlasna osobe i w to co robie. Co z taka sytuacja zrobic? Prosze o info. Czy da sie z tego wyjsc?
MĘŻCZYZNA, 36 LAT ponad rok temu

Witam Pana, każdy człowiek w swoim życiu zmaga się z różnymi kryzysami dotyczącymi: pracy, związku, relacji interpersonalnych, zdrowia itp. i jest to naturalne, ponieważ dzięki temu stale się rozwijamy. Z każdego kryzysu można wyjść jeśli przeanalizuje się swoją aktualną sytuację, zada sobie pytania: dlaczego zajmuje się właśnie tym?, czy praca sprawia mi satysfakcję?, czy nie przekraczam godzin pracy dla większych korzyści finansowych kosztem relacji w rodzinie? Myślę, że powinien się Pan skonsultować z psychologiem lub psychoterapeutą. Życzę powodzenia i pozdrawiam!

0

Dzień Dobry Panu,

To jest dla Pana znak, żeby na nowo zaktualizować, co jest naprawdę dla Pana ważne.

Jeśli relacja Pana z pracą uległa pogorszeniu, powinien zadać Pan sobie pytanie: dlaczego w tej pracy trwam? Czy w tej pracy jest coś szczególnego, co sprawia, że ta praca jest mimo wszystko ważna?

Zachęcam Pana do zwrócenia się po poradę do terapeuty. Psychoterapia pomoże Panu zdefiniować problemy i ułatwi podjęcie decyzji, dotyczącej ich rozwiązania. Pozwoli sprecyzować bliskie dla Pana wartości, zgodne z Panem. Pomoże znaleźć przyczynę braku wiary w siebie.

Życzę Panu odkrycia sensu, Irena Mielnik-Madej

Psycholog, logoterapeuta, doradca i trener.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy