Jak pomóc bliskiej osobie po pęknięciu tętniaka?

Witam moja mamusia miała tetniaka pękł jej była operowania 4 dni temu jest na bardzo silnych lekach mówi ładnie porusza nogami nie może wstawać jest bardzo nie grzeczna by chciała najlepiej wstać i wyjść. Przypinka ja pasami ręce i też dziś widziałam takie grube pasy koloniej le, ale ciagle mówi że mamy dać jej papierosa. Dają jej też leki na uspokojenie wyrywa sobie kroprowki całe ciuchy we krwi bardzo ma duże nie raz ciśnienie pamiętam. Pani powiedziała że bardzo mały ma nie dowlad lewej strony ale nie widoczny bardzo się boję o mamusie ma 59 lat czy jak dojdzie do siebie w miarę to będzie Grzecznie jesz a jak zrozumi że jest poważnie chora boję się że ona jak dojdzie i jak ją będą próbować wstawiać na nogi to zeucieknie walki sposób mogę jej pom óc

Proszę o kontakt z lekarzem prowadzącym to oceni czy mama wymaga dodatkowych leków uspakających, pozdrawiam.