Jak pomóc dziewczynie, która nie chce wyjść z domu?

witam.Chce pomoc dziewczynie.Ona nie podejmuje zadnych tematow, milczy,ucieka do pokoju,Nawet gdy slucha audycji po pytaniu jak ona to widzi nie daje odpowiedzi, nie pamieta tresci,nie umie nic zalatwic, nie wie prostych spraw, umie tylko wyrzucic smieci posprzatac. Zakupy ja robie, zarabiam. Jej nic nie interesuje, nie umie sie zmotywowac, zorganizowac,Gubi sie w terenie, totalny brak orientacji, spostrzegawczosci,pyta sie o wszystko,Zawsze taka byla, reaguje emocjonalnie,nie chce wyjsc z domu.

Dzień dobry,

Pozostaje Panu namówić partnerkę na wizytę u lekarza psychiatry, celem diagnozy oraz podjęcia stosownego leczenia.