Ataki paniki, huśtawki nastrojów, złoszczenie bez powodu i nienawiść wobec siebie

Mam dziewczynę, która ma całkiem spore problemy ze sobą i nie mam pojęcia, jak jej pomóc. Często miewa ataki paniki, nie widzi, że ma problem. Ma huśtawki nastrojów, nikomu nie ufa, często wydaje jej się, że ktoś ją podgląda. Ma duże problemy ze złością, ciągle się o wszystko denerwuje i często sama nie wie, o co jej chodzi. Nienawidzi siebie. O wszystko się obwinia i lubiła się "karać". Kiedy ktoś ze sobą rozmawia, zawsze myśli, że mówią o niej i jaka jest zła. Myśli, że każdy jej nienawidzi.

Proponuję udać się na konsultację do psychiatry. Specjalista po dokładnym przeprowadzeniu wywiadu lekarskiego określi przyczynę objawów, będzie mógł postawić diagnozę i dobrać odpowiednie postępowanie. Oceni też nasilenie objawów i zdecyduje, jeśli będzie taka potrzeba, o zastosowaniu farmakoterapii, psychoterapii lub obu metod łącznie.

Takie zachowania jak opisujesz moga towarzyc roznym zaburzeniom psychicznym. Konieczna jest konsultacja psychiatryczna i psychologiczna.
Czy Twoja partnerka chce sie leczyc? Bez tego niewiele mozesz zrobic. Obstawaj twardo przy tym, ze potrzebuje pomocy specjalisty. Twardo to znaczy zdecydowanie i spokojnie, a nie emocjonalnie.
I dbaj o siebie.
Pozdrawiam serdecznie.

Niestety są to objawy problemów wyniesionych z domu i z dzieciństwa. Bez dobrego przepracowania psychoterapeutycznego będzie trudno cokolwiek zmienić.
Pozdrawiam