Huśtawki nastrojów i ataki paniki

Witam,od 4 lat miewam huśtawki nastrojów. Ogólnie jestem dosyć wrażliwa i na wszystko reaguję bardziej niż inni. W poprzednie wakacje dostałam ataku paniki,po którym już nigdy nie czułam się jak przedtem. Od tamtej pory ciągle szukam u siebie jakiejś choroby. Leczę się na niedoczynnosc tarczycy,ale to nie to. Ciągle czytam artykuły,potwierdzające to,że jestem na coś chora. Dodatkowo rzadko wychodzę z domu,bo nie lubię ludzi. Kilka razy słyszałam rozkazy w głowie, bym się zabiła. Czy to normalne?

Mgr Monika Prus Psycholog, Lublin

Witam,
na pewno konieczne będzie skonsultowanie tego z lekarzem psychiatrą. Zaburzenia endokrynologiczne mogą istotnie wpływać na nastrój i stan psychiczny. Dlatego poza opieką medyczną, regulacją poziomu hormonów wskazana jest również ocena kondycji psychicznej przez psychologa/psychoterapeutę. Terapia daje możliwość pracy nad psychicznymi problemami i negatywnym myśleniem. Wspomaga powrót do równowagi psychicznej, dzięki zmianom błędnych przekonań oraz rozwiązywaniu trudności.
Pozdrawiam serdecznie
Monika Prus
www.renovo-lublin.pl

Witam Panią,
Myślę że przede wszystkim ważne jest ustalenie co dokładnie Pani dolega a to umożliwi podjęcie adekwatnych działań. Z Pani opisu wynika, że objawy utrudniają Pani życie i powodują, że nie funkcjonuje Pani na miarę swoich możliwości. Nie musi tak być. Zachęcam do zgłoszenia się po pomoc do lekarza psychiatry i do psychoterapeuty.
Serdecznie pozdrawiam,
Małgorzata Bukowska
http://www.psychologlublin24.pl

Nie, nie jest to normalne. Proszę udać się na konsultację z psychiatrą i/lub psychoterapeutą. Opisuje Pani zarówno objawy z zakresu nerwic, jak i psychoz a ich połączenie może świadczyć o niepokojących zmianach w sferze psychicznej. Proszę nie zwlekać z wizytą. Pozdrawiam.