Jak pomóc sobie z dusznościami po zatkaniu tętnicy?

Witam.Na początku roku miałem zatkaniu tetnicy 95 % i wsczepiony stent des. Biorę nebilet leki na nadciśnienie, hokesterol i plawix. Tetno w spoczynku 52. Mam lekkie problemy ze stresem. I od pewnego czasu obserwuje ze co jakiś czas musze wziąć glebszy oddech. Czy to normalne? Czy to stres czy coś się dzieje.? Objawy chyba są mniejsze jak o tym nie myślę, więc kieruje się w stronę stresu związanego z mojasystuacha zdrowotna ale czy slusznie?

Dzień dobry. Trudności zdrowotne, które się u Pana pojawiły i przebyte zabiegi mogły spowodować u Pana także zwiększoną wrażliwość na detekcję potencjalnych objawów zagrożeń. Jeżeli obserwuje je Pan własnie w wyniku koncentracji swoich myśli wokół tego tematu, to może być tak, ze pańska subiektywna ocena tego, co się z Panem dzieje, wskazuje na niepokojące symptomy. Tymczasem możliwe jest, że wszystko jest w porządku. Jest łatwa metoda na sprawdzenie tej informacji czyli kontrolne skonsultowanie obecnego stanu zdrowia z lekarzem. Być może potrzebna jest Panu taka informacja aktualnie, by poczuć się pewniej i bardziej komfortowo. Gdyby to jednak nie było wystarczające, warto doraźnie skorzystać z pomocy psychologa i przepracować ten temat. Pozdrawiam,