Natręctwo związane z ruszaniem nogą

Moje wewnętrzne organy czuja się niespokojne ( choć nie ma powodu) a ulgę przynosi ruszanie noga. Czego jest to objawem? Co to mówi o moim zdrowiu?

Szanowny Panie, przyczyn natrętnych czynności jest bardzo wiele i nie można jednoznacznie odpowiedzieć co jest ich powodem u Pana. Hipotez na ten temat jest bardzo wiele, począwszy od niedoboru serotoniny, uwarunkowań społecznych czy specyficznej reakcji na stres. Zalecałabym Panu udanie się do psychologa i wspólne zgłębienie ich przyczyn. Im szybciej skonsultuje Pan ten problem tym lepiej gdyż jego nasilenie może Panu utrudnić funkcjonowanie, wypełnianie obowiązków zawodowych czy rodzinnych. Serdecznie pozdrawiam.

Witam,

trudno mi odgadnąć co ma Pan na myśli pisząc, że Pana „wewnętrzne organy czują się niespokojne”? Jeśli ruszanie nogą Panu pomaga, to być może warto tymczasem stosować tę technikę, a przy najbliższej okazji skonsultować się z lekarzem internistą, jeśli dzieje się coś niepokojącego.

Pozdrawiam,
Elwira Chruściel