Jak poradzić sobie z takim problemem w wieku 30-lat?

Dzień dobry, od kilku miesięcy borykam się z problemem, który mogłabym określić jako napad paniki. Jest to stan, który pojawia się u mnie nagle, ciężko złapać oddech, jest mi gorąco, zaczyna boleć mnie głowa i wtedy najlepiej, żeby nikt nic ode mnie nie chciał. Jest to połączone z czarnymi myślami, że wszystko będzie źle, nic się nie uda. Stan ten mija czasem po kilku minutach, a czasem uspokaja się ale mimo to trwa kilka godzin. Dodatkowo mam wrażenie, że mój puls przyspiesza, ciśnienie się podnosi. Zawsze miałam przekonanie, że mam szczęście w życiu, wiele spraw po prostu układało się same, jednak z biegiem czasu to przekonanie odchodzi w zapomnienie. Jestem sama, mieszkam w wynajmowanym mieszkaniu, gdyż nie stać mnie na razie na nic innego, a nie chcę popaść w długi, dodatkowo rodzice chorują, są przed badaniami. Zamiast myśleć, jak dawniej mam szczęście, wszystko się przecież ułoży, nie z takich opresji się wychodziło, myślę, że przecież będzie najgorzej, zostanę sama i jak sobie z tym poradzić. Chciałabym poradzić sobie z tym problemem jednak nie wiem od czego zacząć.

Witam Panią,

Opisane przez Panią objawy mogą wskazywać na zaburzenia

lękowe z atakami paniki, które często przyczyniają się do odczuwania

różnych nieprzyjemnych objawów psychicznych i somatycznych.

Prawdopodobnie stres lub jakieś przykre doświadczenia z przeszłości

wywołały u Pani bezpodstawny, a jednak dla Pani dokuczliwy lęk.

Jednak rzetelną diagnozę można postawić tylko podczas

osobistej konsultacji po wnikliwym przyjrzeniu się różnym

sytuacjom i wydarzeniom na przestrzeni Pani życia.

Ludzie cierpiący na zaburzenia nerwicowe często doświadczają różnych

nieprzyjemnych objawów somatycznych wywołanych rozchwianiem równowagi

układu wegetatywnego, m.in. przyspieszony oddech, uczucie duszności,

ból w klatce piersiowej, kołatanie serca, przyspieszone tętno, bóle głowy

i wiele innych dolegliwości, które jeszcze bardziej potęgują ich lęk.

Aby skutecznie wyleczyć zaburzenia lękowe i ich uciążliwe konsekwencje,

należy dotrzeć do źródła problemu i na tej podstawie opracować właściwą

metodę terapii.

Dlatego zachęcam Panią do podjęcia odpowiedniej psychoterapii.

Terapeuta pomoże Pani uporać się zarówno z objawami jak i przyczynami

zaburzeń nerwicowych oraz ich konsekwencjami, dzięki czemu odzyska Pani

spokój, równowagę wewnętrzną i radość życia.

Gdyby chciała Pani porozmawiać o problemie,

to zapraszam do kontaktu.

Istnieje możliwość konsultacji online,

np. za pośrednictwem komunikatora Skype.

Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,

psycholog,

e-mail: psycholog24x@gmail.com

tel. 505 075 298,

https://psycholog24online.pl/