Jak radzić sobie z bardzo cienkimi dziąsłami?

Witam serdecznie. Chciałam zapytać o "cienkie dziąsła". Mam problem taki iż moje dziąsła jakby zanikają, widać mi całe zęby ( chodzi o tą częsć zębów pod dziąsłami) widac gołym okiem całość. Czy to jest patologia czy geny? Nie jestem w stanie stwierdzić czy za młodu tak miałam, mam dopiero 20 lat. nie osuwają mi się szyjki, tylko po prostu prześwitują dziąsła.

Podejrzewam że to zanika wyrostek kostny. Zwykle problem jest złożony- wada zgryzu i postawy a w konsekwencji przewlekłe napięcie mięśni uciskających kość, niedostateczny poziom wielu składników odżywczych- witamin i minerałów. Konieczne jest kompleksowe leczenie chirodontyczne wszystkich elementów. Pozdrawiam

Może mieć Pani cienki fenotyp dziąsła. Jest to cecha uwarunkowana genetycznie. Wtedy przez dziąsła mogą prześwitywać zarysy korzeni zębów, są widoczne naczynia krwionośne.

Taki fenotyp dziąsła jest wrażliwy na urazy mechaniczne, predysponuje do pojawiania się recesji (obniżania się) dziąsła. Zaleca się stosowanie szczoteczek o miękkich włóknach oraz technikę wymiatającą (roll) by nie uszkodzić dziąseł.