Rodzaj szczoteczki a cofające się dziąsła

Dzień dobry. Czy przy cofających się dziąsłach lepiej używać szczoteczki elektrycznej czy manualnej? Czasem leci mi z nich krew i nie wiem jakiej szczoteczki używać.
ponad rok temu

Witam
Nie ważne jakiej szczoteczki używasz.Ważne aby technika i czas mycia zębów był odpowiedni.Jeżeli podczas mycia zębów pojawia się krew oznacza to stan zapalny dziąsła i z tym problemem należy udać się do lekarza.Dobrze jest również zapytać lekarza lub higienistkę stomatologiczną o instruktaż higieny ustnej.

Witam
Przy " cofających się dziąsłach" duże znaczenie ma odpowiednia technika mycia - tzw wymiatająca. Ja zalecam szczoteczkę manualną ( średnia twardość, poste włosie ) bo pacjenci najczęściej używają szczoteczki elektrycznej w sposób nieprawidłowy :) Warto także sprawdzić, czy problemy z krwawiącymi dziąsłami nie wynikają z nagromadzenia kamienia nazębnego.
Pozdrawiam

Szczoteczka elektryczna wymaga użycia mniejszej siły nacisku, i ma zaokrąglony kształt przez co jest delikatniejsza dla dziąseł. Natomiast przy używaniu szczoteczki manualnej konieczna jest odpowiednio dobrana przez stomatologa metoda szczotkowania

Krwawiące dziąsła wymagają pilnej uwagi i konsultacji u stomatologa. Główną przyczyną problemów z dziąsłami są złogi kamienia nad i poddziąsłowego. Po usunięciu kamienia dziąsła przestaną krwawić. Odnośnie szczoteczek to polecam szczoteczki soniczne.