Zapytaj lekarza

1 , 0 2 5 , 0 4 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Rodzaj szczoteczki a cofające się dziąsła

Dzień dobry. Czy przy cofających się dziąsłach lepiej używać szczoteczki elektrycznej czy manualnej? Czasem leci mi z nich krew i nie wiem jakiej szczoteczki używać.
ponad rok temu

Domowe sposoby na afty

Witam Nie ważne jakiej szczoteczki używasz.Ważne aby technika i czas mycia zębów był odpowiedni.Jeżeli podczas mycia zębów pojawia się krew oznacza to stan zapalny dziąsła i z tym problemem należy udać się do lekarza.Dobrze jest również zapytać lekarza lub higienistkę stomatologiczną o instruktaż higieny ustnej.

0

Witam Przy " cofających się dziąsłach" duże znaczenie ma odpowiednia technika mycia - tzw wymiatająca. Ja zalecam szczoteczkę manualną ( średnia twardość, poste włosie ) bo pacjenci najczęściej używają szczoteczki elektrycznej w sposób nieprawidłowy :) Warto także sprawdzić, czy problemy z krwawiącymi dziąsłami nie wynikają z nagromadzenia kamienia nazębnego. Pozdrawiam

0

Szczoteczka elektryczna wymaga użycia mniejszej siły nacisku, i ma zaokrąglony kształt przez co jest delikatniejsza dla dziąseł. Natomiast przy używaniu szczoteczki manualnej konieczna jest odpowiednio dobrana przez stomatologa metoda szczotkowania

0
Lek. dent. Piotr PuchaĹa
Lek. dent. Piotr PuchaĹa Stomatolog

Krwawiące dziąsła wymagają pilnej uwagi i konsultacji u stomatologa. Główną przyczyną problemów z dziąsłami są złogi kamienia nad i poddziąsłowego. Po usunięciu kamienia dziąsła przestaną krwawić. Odnośnie szczoteczek to polecam szczoteczki soniczne.

redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy