Jak radzić sobie z brakiem koncentracji u dziecka?

Mój 2,5 letni syn jest bardzo komunikatywny w porównaniu do rówieśników, ale ma problemy z koncentracją, często odpływa w swój świt, trzeba kilku krotnie powtarzać jego imię by zareagował, a polecanie trzeba mu powtarzać kilku kronie by zapamiętał. Lubi się bawić z dziećmi, ale raczek 1 na 1, bo w grupie jest z boku wyobcowany. Od miesiąca chodzi do przedszkola, a wcześniej przez pół roku chodził do żłobka. Proszę napisać czy na tym etapie można "coś" już diagnozować np. ADD?

Jeśli jest Pani zaniepokojona zachowaniami synka warto zwrócić się do psychologa o diagnozę wieku rozwojowego. Może być tak, iż pewne zachowania dziecka są wpisane w ten właśnie okres życia dziecka. Może być również tak, iż dziecko boryka się z jakimiś trudnościami, które wizyta psychologiczna pozwoli dostrzec lub przypisać do prawidłowego rozwoju dziecka.