Jak sobie pomóc w małżeństwie z nieodpowiednim partnerem?

Witam. Pytanie z zakresu psychologi. Znajoma wyszła za mąż już drugiego dnia żałowała tej decyzji. Strasznie się męczy bo nie wie jak wybrnąć z tej sytuacji. Robi dobrą minę do złej gry i czeka że może jakoś będzie . Boi sie powiedzieć temu mężczyźnie o swych odczuciach .Jak jej pomóc czas ucieka a ona brnie w to coraz dalej ?

Jeżeli oboje chcą by coś z tej relacji wyszło - może Pani zaproponować im terapię małżeńską. Jeśli jednak nie - najlepiej jak najszybciej rozwiązać tą sytuację, bo brnięcie w sztuczny twór, jakim jest opisana przez Panią sytuacja z czasem przyniesie jedynie dużo negatywnych efektow...I emocjonalnych, i materialnych . Pozdrawiam.

Mgr Anna Ingarden

istnieje coś takiego jak rozwód - piszę to jako były mąż a nie jako lekarz