Jak stosować leki przy grzybicy?

Witam, po dzisiejszej wizycie u dermatologa został mi przepisany lek Trioxal. Problem dotyczy zmian na paznokciach obu kciuków. Lekarz w bardzo szybkim tempie (zbliżała się godzina zamknięcia gabinetu) stwierdził grzybicę i zalecił branie jednej tabletki dziennie, najpierw przez 28 dni. Po przeczytaniu ulotki dołączonej do opakowania, okazało się, że w przypadku grzybicy paznokci u rąk zalecane jest dawkowanie cykliczne (tydzień przyjmowania, trzy tygodnie przerwy, tydzień przyjmowania) Czy powinienem stosować się do zaleceń lekarza czy podążać za wskazaniami wyczytanymi na ulotce? Pozdrawiam i czekam na odpowiedź,

Dzień dobry jeśli ma Pan jakiekolwiek wątpliwości najlepiej skontaktować sie z lekarzem i dopytać. Dodatkowo można zastosować na płytkę paznokci lakier pirolam-bez recepty dostępny w aptece