Jak stosować Senefol?

Czy lek Senefol można przyjąć nad ranem (koło godziny 7, a nie przed snem) skoro jego skuteczność działania to od 8 do 12 godzin?
KOBIETA, 22 LAT 3 miesiące temu

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

lek Senefol zaleca się stosować przed snem, tak by wypróżnienie odbyło się z samego rana, jednak w razie konieczności można go również przyjąć rano i wtedy powinna się Pani spodziewać jego efektu wieczorem.

Proszę pamiętać, aby nie przekraczać dawek preparatu, gdyż może to grozić pogorszeniem stanu zdrowia bądź zagrażać życiu w przypadku nadmiernego odwodnienia.

Więcej informacji dotyczących leków przeczyszczających znajdzie Pani pod poniższymi linkami:

https://portal.abczdrowie.pl/srodki-przeczyszczajace-wskazania-przeciwwskazania-rodzaje

https://portal.abczdrowie.pl/sposoby-na-ciezkie-zaparcia

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.