Jak szybko działa Pregabalina?

Dzień dobry. Psychiatra zlecił mi przyjmowanie pregabaliny, narazie 75mg na noc. Prawdopodobnie dotknęły mnie zaburzenia nerwicowe. Niestety nie mogę przyjmować leków z grupy SSRI (silne skutki uboczne i problemy z oddawaniem moczu). Czy jest szansa, że pregabalina zadziała na somatyczne objawy nerwicy? Mam problemy trawienne i mięśniowe, osłabienie nóg, uczucie „nóg jak z waty” co utrudnia mi normalne funkcjonowanie i chodzenie. Skurcze i mrowienia, problemy ze snem, koncentracja, roztrzęsienie. Po jakim czasie działa pregabalina? Dziękuję.
KOBIETA, 28 LAT 6 miesięcy temu

Dzień dobry,

Jak najbardziej jest szansa, że pregabalina zadziała w Pani przypadku.

Jest skuteczna w leczeniu stanów lękowych. Najczęściej pregabalina zaczyna w pełni działać po 2 tygodniach.

Pozdrawiam