Jak szybko usunąć ślady po bliźnie?

Witam, Tydzień temu uległam wypadkowi i po uderzeniu głową w szybę miałam ranę tłuczoną tuż nad czołem, rana została zeszyta ok 10cm i ma kształt litery V. Zostały wycięte mi włosy w okolicy rany i mam pytanie czy włosy odrosną? Czym najlepiej je pobudzić i czym pielęgnować bliznę gdy zdejmą mi szwy? Czy istnieje jakiś sposób żeby szybko usunąć ślad po bliźnie i żeby rosły w tym miejscu włosy? Pani chirurg mówiła coś o śluzie ślimaka, ale nie byłam wtedy w stanie słuchać.

Witam,

Na chwilę obecną proszę pielęgnować ranę po urazie a następnie być w kontakcie z chirurgiem plastycznym aby zalecił Pani dalsze postępowanie z blizną. Blizna przebudowuje się ok. 12 miesięcy i po tym czasie można ją ocenić czy wymaga dalszej kontroli.

Pozdrawiam serdecznie

Marek Paul