Jak uśmierzyć ból zęba?

Jak poradzić sobie z bolącym zębem? Jest sobota, dentysta jest w poniedziałek. Co mogę przez ten czas zrobić, żeby się nie męczyć?
ponad rok temu

Lek. Marta Gryszkiewicz

Środki przeciwbólowe mogą choć niestety nie muszą pomóc w przypadku silnych bóli zębów.
Paracetamol, ibuprofen, ketonal (lek na receptę) - to najpopularniejsze leki stosowane przeciwbólowo.
Dodatkowo unikanie skrajnych temperatur napojów - b. zimne, b. ciepłe - mogą one spotęgować ból.
Najlepszym panaceum na ból zęba jednak jest wizyta u dentysty. Jeśli ból jest nie do wytrzymania, wato poszukać interwencyjnie i jednorazowo gabinetu stomatologicznego otwartego także w weekendy.

Dzień dobry,
W każdym większym mieście funkcjonuje pogotowie stomatologiczne.Usługi.tzw"pomocy nocnej i świątecznej"mają też niektôre gabinety posiadające kontrakt z NFZ.
Doraźnie polecam ogôlnie dostępne środki przeciwbôlowe.