Jak ustrzec się przed zarażeniem grypą jelitową?

W domu 3 osoby od 2 dni cierpią na dolegliwości grypy jelitowej. Ja na razie jestem zdrowy. Staram się utrzymać jak najwieksza higienę. Pytanie co mogę zrobić ponadto by ustrzec się przed tą chorobą. pozdrawiam Stefan

Renata GrzechociĹska

Witam.
Niestety przez zarażeniem wirusem powodującym dolegliwości jelitowe trudno się ustrzec, gdyż bardzo łatwo się on przenosi. Proszę utrzymywać dokładną higienę, starać się odizolować od osób chorych, nie używać tych samych nie pić z tych samych butelek, nieumytych szklanek itp.
Pozdrawiam