Jak walczyć z brakiem samoakceptacji?

Witam.Czy można jakoś poradzić sobie z brakem samoakceptacji, mam mnóstwo kompleksów typu za małe piersi, za duże uszy, krzywe nogi itp chociaż duzo ludzi uważa mnie za atrakcyjną ja nie potrafię akceptować siebie, mnóstwo kompleksów, brak pewności siebie,czesto nie zabieram głosu w śród ludzi bo boje sie że powiem coś głupiego, jestem sobą tylko w śród starych znajomych, w śród obcych nie wychylam sie.Chcialabym zaakceptować siebie wygląd charakter i być pewna siebie, czy da sie z tym walczyć?

Dzień dobry.

Sugerowałbym konsultację u psychologa i prawdopodobnie poddanie się terapii, dzięki której m.in. będzie Pani mogła być bardziej wyrozumiała wobec siebie i zaakceptuje siebie taką, jaką Pani jest.

Pozdrawiam.

Witam,
samoocena i samoakceptacja są bardzo ważne dla naszego codziennego funkcjonowania i nawiązywania kontaktów z otoczeniem. Z tego co Pani napisała wydaje mi się, że ma Pani dużą motywację do zmiany swojego sposobu myślenia o sobie. Proponuję aby spróbowała się Pani umówić na konsultację z psychologiem lub psychoterapeutą, który dokładnie zapozna się z Pani trudnościami i ustali plan pracy terapeutycznej. Takie oddziaływania mogą znacząco wpłynąć na Pani sposób myślenia o sobie
Powodzenia
Agnieszka Nowogrodzka
http://poznacsiebie.pl