Problemy ze snem pomimo senności

Witam, mam 19 lat, ostatnio bardzo dziwnie się czuje, jakbym nie była sobą. Nie mogę spać, mimo, że cały dzień czuje się senna i dużo ziewam, jak jestem między ludzmi to zaczynam się stresować, kilka razy już to miałam, ale teraz już nie mogę wytrzymać. Nie mam myśli samobójczych ani nic, nie wiem czy nie jest to taka walka ze stresem. Czasem boli mnie głowa, szybciej bije mi serce i zalewa mnie pot, strasznie się martwie.

Dzień dobry, trudno jednoznacznie stwierdzić jaka może być przyczyna pani stanu. jeżeli objawy będą otrzymywać się dłużej i utrudniać pani codzienne funkcjonowanie proszę skonsultować się z psychologiem i głębiej zbadać przyczyny pojawiającego się stresu. Pozdrawiam.

Witam,
jak wynika z Pani opisu pojawiające się objawy powodują doświadczanie przez Panią dyskomfortu, obaw. Przez portal internetowy nie można postawić jednoznacznej diagnozy. Medyczne rozpoznanie powinno zostać postawione przez lekarza psychiatrę. Może też skorzystać Pani z konsultacji u psychologa lub psychoterapeuty, którzy bardziej skupią się na objawach, ich przyczynach, być może będą również mogli zaproponować stosowne oddziaływania obniżające natężenie doświadczanych stanów. Warto wiedzieć, ze często samo wyobrażenie o rodzaju możliwych trudności jest dla nas trudniejsze (wyolbrzymione) niż faktyczny stan rozpoznany przez specjalistę. Z tego względu jeszcze raz zachęcam do konsultacji
Pozdrawiam
Agnieszka Nowogrodzka
http://poznacsiebie.pl