Stany lękowe, zdenerwowanie, niepokój

Jak mogę to zinterpretować co mi jest? I jak nazwać ten stan? Towarzyszą mi stany lękowe,podenerwowanie,niepokój .Czuje się tak dziwnie,sama nie wiem jak to opisać,jakbym traciła świadomość ale jednak wiem co się dzieje dookoła mnie.Takie dziwne mi sie wydaje wszystko,obce i za chwile ten stan mija.Najgorze jest to,że na się boje tego stanu i sama się nakręcam i to koło się zamyka,bo znów się tak czuje.Jak się zajmę czymś to znów jest ok.Boję się,co to mi jest.

Witam,
opisywane przez Panią objawy mogą wynikać z doświadczania zaburzeń lękowych. Niemniej portal internetowy ma liczne ograniczenia i nie pozwala na stawianie diagnoz. Z tego względu zachęcam Panią do udania się do specjalisty-lekarza psychiatry ewentualnie psychoterapeuty. Taki specjalista będzie mógł zebrać szczegółowe informacje na temat doświadczanych przez Panią trudności i zaproponować stosowne leczenie.
Warto jest skorzystać z możliwości uzyskania pomocy, aby poczuć się lepiej.
Pozdrawiam
Agnieszka Nowogrodzka
http://poznacsiebie.pl

Nie można zdiagnozować czegokolwiek bez podstawowych informacji ani osobistego kontaktu. Może być to tak na prawdę wszystko - od zaburzenia neurologicznego, przez zaburzenia lękowe (np. zespół lęku panicznego), aż po nieadaptacyjne reakcje na stres. Proszę się skonsultować z psychologiem lub psychiatrą w celu dokonania diagnozy. Pozdrawiam

Etyka zawodowa nie pozwala na tzw. gdybanie. Diagnoza pacjenta nie jest czymś łatwym. Moment, w którym pacjent słyszy co mu dolega, jest chwilą pytań i wątpliwości. Proszę nie podkręcać jeszcze bardziej swojego lęku i nie szukać informacji w internecie. Opisane objawy są znaczące. Proszę czym prędzej pójść na wizytę do lekarza psychiatry albo podjechać do poradni zdrowia psychicznego, która mieści się przy szpitalu (jest szansa, że tam nie będzie trzeba czekać).