Silny stres a stany depresyjne

Witam. Od lat moim problemem jest dosyć dziwny problem, który ciężko mi opisać. Otóż zdarzają mi się dni w których łapie mnie ogromny stres bez powodu, przeradza się on wręcz w lęk, jakby jakiś stan depresyjny, nic nie umiem na to poradzić, mam same złe myśli i czuję się jakby stało się coś strasznego, trwa to parę godzin, jakby atak. Nie wiem czy powinienem udać się do jakiegoś specjalisty czy to nie jest nic poważnego. Pozdrawiam

Proponuję udać się na konsultację do psychiatry. Specjalista po dokładnym przeprowadzeniu wywiadu lekarskiego będzie mógł postawić diagnozę i dobrać odpowiednie postępowanie. Oceni też nasilenie objawów i zdecyduje, jeśli będzie taka potrzeba, o zastosowaniu farmakoterapii, psychoterapii lub obu metod łącznie.