Jak zacząć brać tabletki antykoncepcyjne po przerwie

Zażywam tabletki anty od roku. W tym msc nie wzięłam 2 ostatnich pigułek z blistra, a zorientowałam się wtedy kiedy zażyłam 1 tabletkę z nowego opakowania. Ponieważ popełniłam błąd w poprzednim blistrze, po prostu nie brałam już pozostałych tabletek z nowego (czyli całego blistra (-1 tabl)), czyli zrobiłam sobie miesięczną przerwę. Okres w przerwie między starym blistrem a 1 tabl z nowego wystąpił, nie współżyłam przed przerwą 2 tyg. jak zacząć brać tabl od nowa by byc zabezpieczonym?
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Bez względu na to jak przyjmowała Pani tabletki poprzednio kolejne opakowanie należy zacząć przyjmować od pierwszego dnia cyklu.